Úspěch na Cenách COHA 2020/21

ceny_coha_spolecnaVelkou radost jsem dnes zažil na předávání Cen České asociace orální historie (COHA) za nejlepší práce, využívající metodu orální historie (ročník 2020/2021). Na pomyslných stupních vítězů totiž  v kategorii prací vysokoškolských první dvě místa ze tří obsadili moji studenti a diplomanti z Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy.

Na prvním místě se umístil Mgr. Přemysl Vacek, absolvent magisterského programu Orální historie – soudobé dějiny a současný doktorand oboru Obecná antropologie na FHS. Ocenění dostal za svoji excelentní diplomovou práci Barokáři – historicky poučená interpretace staré hudby v Česku očima jejích aktérů, obhájenou v roce 2020, která nedávno vyšla v nakladatelství Scriptorium v rozšířené a doplněné verzi jako stejnojmenná monografie.

Na druhém místě se umístila Bc. Marie Jiřičková, absolventka bakalářského programu Studium humanitní vzdělanosti a současná studující magisterského oboru Orální historie – soudobé dějiny na FHS. Ocenění dostala za svoji výjimečnou bakalářskou práci Dopady Akce P pohledem rodiny řeckokatolického kněze, obhájenou v roce 2021.

Oběma oceněným srdečně gratuluji!

ceny_coha_jirickovaceny_coha_vacek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s